Om Utec Utskriftspecialisten

Er personliga utskriftsspecialist

Utec startade 1994 och har sen dess levererat lösningar till kontoret för utskrifter och IT.
Utec är nämligen på samma gång den stora och moderna aktören inom kontorsmaskiner, kassasystem och IT. En partner att lita på idag och i framtiden.

Få företag i Sverige, om ens något annat, kan mäta sig med den bredd Utec har. I tider då många strävar efter att renodla antalet leverantörer står Utec stark i konkurrensen. Företaget har idag 13 anställda och omsätter ca 40 miljoner.

Kunskap, erfarenhet och hög servicegrad, tre faktorer som väl kännetecknar det sätt på vilket Utec arbetar. Det är också förklaringen till att företaget blivit en både stark och frekvent anlitad leverantör.
Välkommen du också!

Vår personal

Mattias Anteby

VD

T 0522-379 90

M 0735-29 59 11

E mattias.anteby@utecab.se

Roine Lundh

Affärsområdeschef / Supplies

T 0522-26 19 91

M 0707-70 79 97

E roine@utecab.se

Christoffer Sandefalk

Affärsutvecklare

T 0522-26 19 95

M 0705-63 14 74

E christoffer@utecab.se

Mathias Lindell

Försäljning

T 0522-26 19 90

M 0708-75 33 33

E mathias@utecab.se

Filip Wennerberg

Försäljning

T 0522-379 90

M 0731-57 77 27

E filip@utecab.se

Mikael Nilsson

Presale, Servicekoordinator

T 0522-379 90

E mikael@utecab.se

Jesper Rydell

Webbadministratör

T 0522-379 90

M 0725-43 83 98

E jesper@utecab.se

Maria Attemar

Administration

T 0522-379 90

M 0705-62 07 61

E maria@utecab.se

Alexander Waldetoft

IT-tekniker

T 0522-379 90

E alexander@utecab.se

Fredrik Fägerstål

IT-tekniker

T 0522-379 90

E fredrik@utecab.se

Robin Iglicar

IT-tekniker

T 0522-379 90

E robin.iglicar@utecab.se

Andréas Johansson

Kundservice

T 0522-379 90

E andreas.johansson@utecab.se